Systemy fiskalne

Kasa czy drukarka fiskalna

Kasa czy drukarka fiskalna? Co wybrać?

Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna to urządzenie które kupuje się na wiele lat. Dlatego ważne jest dobranie odpowiedniego sprzętu do naszej działalności. Żeby nie zapłacić za dużo – ale i też nie wydać mniej ale w błoto.

Czym się kierować przy wyborze? Osoby które robią to pierwszy raz, powinni zaufać uczciwym fachowcom, mającym za sobą kilka tysięcy instalacji i zadowolonych klientów.

Osoby które już miały kasy – zazwyczaj już wiedzą, bo w mając możliwość praktycznego wykorzystania tego rodzaju sprzętu , już wiedzą czego potrzebują od niego – ŻEBY POMAGAŁY A NIE PRZESZKADZAŁY.

W naszej ofercie mamy urządzenia fiskalne wszystkich prawie producentów – a na pewno wszystkich najlepszych. Solidnym i godnym zaufania – co wcale nie znaczy że drogim. I na pewno dobierzemy Państwu sprzęt w taki sposób, że nie będziemy mieli zbyt dużo pracy przy serwisie, ani podczas wdrożenia.

Kasa fiskalna

To urządzenie samodzielne i proste. Wszystkie dane, w tym baza towarów i usług (PLU), muszą być wcześniej zaprogramowane na kasie, bezpośrednio z klawiatury urządzenia lub z komputera. Kasa pozwala na prowadzenie sprzedaży poprzez wystawianie wyłącznie paragonów bez konieczności używania dodatkowego sprzętu. Drukuje również proste raporty bez określania zakresu dat. Najczęściej nie prowadzi gospodarki magazynowej, a jeśli są kasy które mają takie funkcje – raczej nie są to funkcje bardzo ułatwiające pilnowanie stanów magazynowych.

Kasę fiskalną można też podłączyć do komputera, lecz nie jest to konieczne do prowadzenia sprzedaży. Często ustawia się komputer centralny na zapleczu, który po podłączeniu do kas umożliwia transmisje danych pomiędzy kasami a programem. Nie jest to jednak takie proste jak w przypadku systemów opartych na drukarce fiskalnej.

Drukarka fiskalna

To urządzenie które pozwala na szerszą współpracę z komputerem, nie działa bez komputera. Jest częścią całego systemu sprzedaży.  Zadaniem drukarki fiskalnej jest rejestrowanie pamięci fiskalnej paragonów które są wystawiane w programie handlowo magazynowym a przez to gwarantuje większą kontrolę nad wystawianymi dokumentami. W programie są kopie paragonów, pełne i dokładne zestawienia i raporty wg dat, czasu, sprzedawcy. Możliwość Wystawienia Faktury czy zrobienia remanentu.

Drukarka fiskalna jest używana wszędzie tam, gdzie pracujemy na programach komputerowych, tam gdzie wymagana jest precyzja, pilnowanie stanów na bieżąco, gdzie potrzebne są różne raporty i łatwość dostępu do nich.

Jest zauważalny trend aby na nowoczesnych stanowiskach sprzedaży instalować system fiskalny oparty na komputerze, programie handlowym i drukarce fiskalnej. Ponieważ jest nowoczesny, ułatwia pracę, zmniejsza ryzyko pomyłek i daje dużo większą kontrolę nad kasjerem.